Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bylinkami ke kráse

26.6.2006 18:59 | Pleťové masky, kosmetika

Nemusíte utrácet spoustu peněz za drahé krémy a vlasové přípravky, stačí se trochu vyznat v bylinkách a jejich působení na pleť, vlasy a vůbec celé tělo.

Bylinky a jejich léčivé účinky jsou známé už velmi dlouhou dobu. Dokáží pomoci při léčbě řady onemocnění a nejenom to. Mohou nás také udělat krásnými. Vyzkoušejte některé z přírodních receptů a uvidíte sami.

Lopuchový kořen:
Výtažek z čerstvé rostliny prospěje vlasům. Masírováním pokožky tímto výtažkem posílíme vlasový kořen, předejdeme tvorbě lupů a třepení vlasů. Úspěchy budeme slavit i při kožních chorobách, především ekzémech.
Heřmánek
Silný odvar namočený do gázy a přiložený po dobu 15 minut na obličej uklidní, osvěží a vyčistí pokožku. Někteří lidé jsou ale na tuto bylinku alergičtí.
Lipový květ
Odvar ze sušených lipových hvětů podporuje prokrvení a zvlhčuje pleť. Je vhodný zejména pro suchou, citlivou pokožku a také pro splachování namáhaných vlasů.
Maceška rolní
Působí příznivě na pročištění krve a léčivě při tvorbě akné. Výborná jako napářka i jako obklad.
Meduňka
Zklidňuje suchou a citlivou pokožku. Pití čaje z meduňky zmírňuje napětí, zklidňuje mysl a podporuje zdravý spánek.
Chmel
Odvar z chmele slouží k vypnutí a prokrvení pokožky nebo jako zklidňující přísada do koupele. Čaj je užívá při nespavosti, nechutenství.
Chrpa
Nálev z květů poslouží k namodralému obarvení šedých nebo bílých vlasů. Výborně se hodí i jako obklad pro zarudlé a podrážděné oči.
Jitrocel
Je vhodný především pro mastnou a nečistou. Čaj se užívá při kašli nebo jako prevence před chřipkami.
Dubová kůra
Z kůry se připravuje odvar, který má deodorizační účinky, slouží především ke koupelím nohou, ošetření popraskané kůže a omrzlin.
Borůvky
Slouží jako přírodní přeliv pro hnědé vlasy, oživí a zvýrazní jejich barvu.
Máta peprná
Obsahuje peprmintový olej s obsahem mentolu, díky tomu působí osvěživě a dezinfikuje mastnou a nečistou pleť. Pomáhá k odstranění lupů ve vlasech. Z máty se připravují napářky, vlasové vody a koupelové přísady.
Březové listí
Odvar z listů nebo šťáva z kůry podporuje prokrvení, lehce dezinfikuje pokožku hlavy, je doporučován při tvorbě lupů a mastným vlasům. Čaj působí močopudně, nedráždí ledviny. Vhodný také proti otokům očí.
Řeřicha
Obsahuje spoustu minerálních látek, železo, jod. Odvar slouží k vypnutí pokožky, pomáhá nečisté pleti a také se jím ošetřují stařecké skvrny.
Sedmikráska
Tato bylinka snižuje produkci mazu, je tedy vhodná na velmi mastnou a nečistou pleť.
Rebarbora
Prostředek vhodný zejména pro světlé vlasy, které pěstí a zesvětluje.
Med
Je to jeden z nejstarších pěstících prostředků. Je balzámem pro citlivou, křehkou a popraskanou pokožku, posiluje jemné vlasy a dodává jim lesk. Někteří lidé trpící na pylové alergie my měli být opartní.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil 4.0 is decoding 99% types of captchas

(MashaGon, 13. 12. 2017 15:32)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

vyborne recepty pane homolko

(paní bridžit, 26. 9. 2008 13:08)

gratuluji vyborné recepty to sem ani nevěděla že že sou bylinky na tolik nehod vřele děkuji p. bridžit